تبلیغات
بزرگترین مرجع کلیپ ایرونی

بزرگترین مرجع کلیپ ایرونی

RSS E-Mail
تبلیغات
آخرین مطالب

پنجشنبه 5 شهریور 1388 - 06:32 ق.ظ Fifa 10

دسته بندی : دانلود بازی های كامپیوتری ,

Fifa Soccer 2010

بازی فوتبال همیشه طرفداران زیادی را در بین مردم کشورهای مختلف داشته است و داشتن طرفداران زیاد هم شرکت های مختلف بازی سازی را وسوسه می کند تا بازی هایی با این موضوع را بسازند . ولی تعداد معدودی از این بازی ها توانسته اند گیمرها را راضی نگه دارند و تنها ۲ بازی بزرگ وجود دارد که هرساله باید منتظر انتشار آنها ماند . این دو بازی FIFA 10 و Pro Evolution Soccer 2010 هستند .فیفا کار خود را از سال ۱۹۹۳ شروع کرد و هرساله پیشرفت های قابل توجهی داشت و تا سال ۲۰۰۱ هیچ رقیبی برای خود نداشت تا اینکه Konami با عرضه PES به عنوان یک رقیب جدید برای فیفا معرفی شد . PES هم هرسال بهتر می شد تا جایی که در سال ۲۰۰۶ توانست بر فیفا غلبه کند و برای اولین بار پیروز میدان بازی های فوتبالی شود . پس از شکست فیفا , مسولان تصمیم بر این گرفتند که تغییراتی را در جهت بهبود بازی اعمال کنند . این کار از فیفا ۰۶ شروع شد و هنوز هم ادامه دارد تا جایی که فیفا ۰۹ توانست به راحتی بر PES 2009 پیروز شود .اما تغییراتی را که در این چند ساله بر روی فیفا صورت گرفته در فیفا ۱۰ بسیار بیشتر شده و باید منتظر بازیی با کیفیت بالا و تغییرات زیادی نسبت به فیفا ۰۹ بمانیم .

Fifa Soccer 2010

گیم پلی
گیم پلی بازی شاهد تغییرات زیادی شده و به نظر همه ی این تغییرات باعث پیروزی دوباره فیفا بر PES خواهند شد . اولین قسمتی که به بازی اضافه شده بخش تمرینات یا ” Training Mode ” می باشد . در نسخه های قبلی این بازی چنین بخشی وجود نداشت . البته در نسخه های کنسولی بازی فقط شاهد یک بخش کوچک بودیم که یک بازیکن با یک دروازه بان شروع به تمرین می کرد ولی در فیفا ۱۰ می توان تیمی دیگر را دعوت به تمرین کرد و با آنها شروع به تمرین حرکات تاکتیکی جدید کرد .بخش HUD بازی که سیستم خستگی بازیکنان را نشان می دهد تغییراتی را به خود دیده است . البته مسولان چیز زیادی را درباره ی ان نگفته اند ولی امیدوارم که این سیستم بهتر شود و دیگر بازیکنان خیلی سریع خسته نشوند .سیستم آب و هوای بازی هم پیشرفت خوبی کرده است . در بازی می توانیم در روز یا شب , در هوای بارانی و برفی و … بازی کرد .

Fifa Soccer 2010

بازی در شب بسیار زیباتر و طبیعی تر به نظر می رسد . شما در بازی های معمولی توانایی این را خواهید داشت که آب و هوای بازی را انتخاب کنید و در شرایط دلخواه تان به مسابقه بپردازید . این امکان در نسخه های پیشین وجود نداشت .اسکوربورد و تایمر بازی هم دستخوش تغییراتی شده و این تغییرات باعث طبیعی تر شدن بازی شده است . در نسخه های قبلی در هنگام زدن ضربات ایستگاهی زمان متوقف می شد و این بازی را زیاد طبیعی نشان نمی داد . اما در فیفا ۱۰ در زمانهایی مانند زدن ضربات ایستگاهی زمان متوقف نمی شود و در عوض این زمان های تلف شده به زمان تلف شده ی بازی اضافه می شود .در فیفا ۱۰ حتی دروازه بان هم اخراج می شود ! در نسخه های قبلی اگر دروازه بان در حالت تک به تک بر روی بازیکن خطا می کرد بیشترین جریمه یک کارت زرد بود و در بعضی مواقع همان هم داده نمی شد . اما در این بازی امکان اخراج دروازه بان در چنین شرایطی بسیار بالا رفته .همچنین عکس العمل دروازه بان ها در برابر شوت های مختلف , متغیر است و بستگی به شدت و نوع ضربه عکس العمل متفاوت و بهتری را در برابر توپ خواهند داشت و زدن گل به آنها دشوارتر شده است .در بازی فیفا ۱۰ توپ ها سنگین تر شده اند و طبیعی تر جلوه خواهند کرد . البته امیدوارم که این سنگین شدن توپ ها بر روی سرعت بازی تاثیری نداشته باشد و بازی را مثل سری PES کند نکند .

Fifa Soccer 2010

شاید دلیل انتخاب فیفا برای بسیاری از گیمرها بالاتر بودن و سریعتر بودن بازی بوده است و اگر بازی سرعتش را از دست بدهد مطمعنا طرفداران زیادی را ناراضی خواهد کرد .ضربات ایستگاهی هم بهتر شده است . این قسمت که یکی از بزرگترین نقاط ضعف بازی در مقابل رقیبش بوده است در فیفا ۱۰ بهبود یافته است . در ضربات ایستگاهی علاوه بر شدتو قدرت توپ باید میزات کات توپ را هم مشخص کنید و توپ را به محل دلخواهتان شوت کنید . با این تغییر شاهد گل های زیباتری بر اثر ضربات ایستگاهی خواهیم بود .بخش Manager Mode هم که طرفداران خاص خود را دارد پیشرفت های قابل توجهی داشته است . در این بخش می توانید مقدار بودجه ی باشگاه را مشاهده کنید و با استفاده از آن مسابقاتی دوستانه قبل از فصل انجام دهید . بازیکنان مورد علاقه ی خود را با دادن پول بیشتر پیشرفت دهید . استادیوم های بهترین داشته باشید و کارهای بسیار دیگر !در این بخش اگر بازی هایتان را خوب انجام دهید باشگاههای بزرگتر به شما پیشنهاد مربیگری می دهند و در عوض اگر با شکست های پیاپی مواجه شوید باشگاههای دسته پایین به شما پیشنهاد مربیگری را می دهند .دربی ها و شهرآوردها بسیار زیباتر و جذاب تر شده اند . مثلا اگر دو تیم بارسلونا و رئال مادرید با یکدیگر مسابقه بدهند در صورت گل زدن بازیکنان حرکات تحریک آمیز و تحقیر کننده انجام می دهند و اعصاب بازیکنان تیم مقابل را به هم میریزند .

Fifa Soccer 2010

گرافیک
گرافیک بازی در بخش کنسولی پیشرفت خوبی داشته است ولی نسخه ی PC نسبت به کنسول ها خوب عمل نکرده است . این تغییر در PC و کنسول ها را مسولان چنین توجیه کرده اند که اینکار را برای اینکه بازی بر روی سیستم های ضعیف تر هم قابل اجرا باشد انجام داده اند و این تفاوت بزرگ را اعمال کرده اند .جزئیات بسیار بالاتر رفته است و می توان این جزئیات را در بازیکنان و محیط استادیوم مشاهده کرد . در هوای سرد حتی شاهد بیرون آمدن بخار از دهان بازیکنان خواهید شد و یا در هوای بارانی لباس بازیکنان خیس می شود و اگر به زمین بیفتند لباس آنها کثیف می شود .بازی هایی هم که در شب انجام می شود شاهد نورپدازی زیبایی می باشد و استادیوم با نورافکن های بزرگ روشن شده است . البته این نورپردازی در روز به وسیله ی نور طبیعی صورت میگیرد . ولی بازی در شب بسیار زیباتر از بازی در روز خواهد بود .

Fifa Soccer 2010

صداگذاری
صدا در بازی فیفا همیشه خوب بوده است . صدای تماشا گران بسیار طبیعی خواهد بود و اگر بازی در زمین شما باشد تماشاگران تیم شما را تشویق می کنند و باعث تقویت روحیه تیمی شما می شوند ولی اگر بازی در زمین حریف باشد بر عکس خواهد بود .صدای گزارگشر هم که مثل همیشه عالی خواهد بود . تغییری که در این بخش اضافه شده است این است که در بخش Manager Mode گزارشگر درباره اخبار و شایعات و نتایج بازی های دیگر اطلاعاتی را می گوید و در نوع خود بسیار جالب می باشد .

ادامه مطلب ... نویسنده: رضا نیك پور | نظرات :
ایجاد کننده وبلاگ : رضا نیك پور

آمار بازدید:
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
بروزرسانی :