تبلیغات
بزرگترین مرجع کلیپ ایرونی

بزرگترین مرجع کلیپ ایرونی

RSS E-Mail
تبلیغات
آخرین مطالب

پنجشنبه 5 شهریور 1388 - 07:46 ق.ظ Metal Gear

دسته بندی : دانلود بازی های كامپیوتری ,

Boss اولین بار در Metal Gear دیده شد و به عنوان فرمانده ایی که به Snake دستور می داد او را راهنمایی می کرد.در قسمتهایی از بازی او یک دفعه شروع به دادن اطلاعات اشتباه به بازیکن می کرد که او را به انواع و اقسام تله ها هدایت می نمود.در انتهای بازی مشخص می شود که Big Boss در واقع رئیس تروریستها و غول! آخر بازی است.در ورژن MSX2 بازی , بازیکن در انتهای بازی یک تهدید خوف از Big Boss پس از پایان تیتراژ دریافت می کند.در Metal Gear 2 : Solid Snake مشخص می شود که Big Boss در نبرد قبلی جان سالم به در برده و اینبار نیز دشمن اصلی شما می باشد. البته Big Boss فقط در انتهای این بازی دیده میشود.

با توجه به پرونده درون بازی قد وی حدود ۱۸۰ سانتی متر و دارای وزن ۸۹ کیلوگرم است.در ورژن MSX2 قیافه وی از هنرپیشه معروف Sean Connery اقتباس شده بود.
با اینکه وی در Metal Gear Solid مرده بود ولی نقش بسیار بزرگی را در این قسمت بازی کرد.تروریستها باقیمانده جسد وی را برای انجام آزمایشات ژنتیکی می خواستند.در این قسمت معلوم می شود که Solid Snake و الهه انتقام وی Liquid Snake فرزندان (و یا Clone1 های ژنتیکی ) Big Boss هستند.همینطور مشخص می شود که Big Boss اطلاعات کاملی به Liquid در مورد گذشته اش در Metal Gear 2 داده است.
در Metal Gear Solid 3 : Snake Eater بازیکن در نقش Nakes Snake به بازی می پردازد که در طول بازی می فهمیم وی Big Boss در جوانی است که در جریان جنگ سرد به ایفای نقش Naked Snake می پردازد.
تائید شده که Big Boss در  Metal Gear Solid 4 : Guns Of The Patriotsنقشی بسیار کلیدی خواهد داشت.طرحی ادراکی از Big Boss که عریان به نظر می رسید در E3 05 در غرفه کونامی به نمایش گذاشته شد
(این عکس قبلا در کتاب Art Of Metal Gear Solid دیده شده بود)
نقش Big Boss در این قسمت نامشخص است و هنوز چیزی برای وی تائید نشده است…در مورد بازی در حال ساخت Metal Gear Solid : Portable OPS انتظار می رود که شخصیت اصلی Big Boss باشد.

انگیزه ها

Big Boss یک سرباز فداکار و وفادار بود ولی بعد از حوادث Snake Eater که در آن به وی دستور کشتن مربی خودش The Boss را داده بودند(The Boss تحت نظر ایالات متحده کارش را انجام می داد و خود ایالات متحده خواستار مرگ وی شد…) وی متوجه شد که حتی بزرگترین و بهترین سربازان مانند خودش چیزی جز ابزارهای دست سیاستمداران برای انجام کارهای کثیفشان نیستند…
در هنگام برپایی و هدایت گروه نوپای FOXHOUND برای دولت آمریکا او به طور مخفیانه شروع به برپایی Outer Heaven برای بوجود آوردن ملتی کرد که در آن سربازان امروزی نیز به مانند سربازان قدیمی مورد افتخار دولت و ملت بودند نه اینکه به عنوان عروسکهای خیمه شب بازی Patriot ها مورد استفاده قرار بگیرند.
Big Boss بعد از ملاقات با Granin و در هنگام عملیات Snake Eater متوجه وجود سلاحی به نام Metal Gear شد , زمانی که سلاح دیگری به نام Shagohod مراحل ساخت و تکامل را طی می کرد .
او امید داشت که از طراحی Metal Gear برای ایجاد دنیایی از تقلا و نزاع و کشمکش کمک بگیرد و دنیا را به یک اغتشاش کامل دچار کند , دنیایی که سربازان همیشه در آن جایی برای اثبات وجود دارند.وی این نظر را با افرادی مثل Gray Fox در میان گذاشت و آنها تصمیم به دنباله روی از وی گرفتند و با او به سرزمین Zanzibar رفتند.
در آخرین برخورد با Solid Snake وی صحبت معروف Big Boss ی ! را به زبان میاورد :

Whoever wins, our battle does not end. The loser is freed from the battlefield; the winner must remain there, and the survivor must live his life as the warrior until he dies

هر کسی که ببره , جنگ ما تموم نمیشه….بازنده از میدان جنگ آزاده… برنده باید اینجا بمونه… و بازمانده باید زندگیشو به عنوان یک جنگجو تا زمانی که میمیره ادامه بده…

بعد از مرگ Big Boss خیلی از سربازانش به استخدام ایالات متحده در آمدند , به کار در FOXHOUND ادامه دادند و نسل بعدی نیروهای این گروه را تشکیل دادند.هر چند که آنها همچنان به Big Boss وفادار ماندند طوری که بعدها جزیره Shadow Moses و نوع جدیدی از Metal Gear با عنوان REX را به تصرف درآوردند…آنچنان که به خود لقب “Sons Of Big Boss” را داده بودند.
فرمانده تیم Liquid Snake که در واقع ۱Clone ی از Big Boss و یک NGSF که تحت DNA رئیس بزرگ تکامل دیده بود دنباله روی میراث پدرش که ” بوجود آوردن دنیایی جدید به کمک Outer Heaven ” بود را انجام داد هر چند که Snake برای سومین بار یک تاسیسات قلعه مانند همراه با یک Metal Gear درون آنرا توانست به تنهایی شکست دهد و نقشه Liquid را نقش بر آب کند.
با وجود تمام این اتفاقات سوال برانگیز , موضوع همیشگی داستانهای متال گیر درباره سربازانی است که عروسکهای خیمه شب بازی دولت بوده اند , سربازانی که توسط فرماندهانشان به آنها دروغ گفته می شد.این واقعیت همراه با دموهای ابتدایی Snake Eater به راحتی توانست Big Boss را از یک دشمن و هماورد به یک شخصیت ضد قهرمان در طول بازی تبدیل کند…آیا با توجه به اتفاقاتی که برای Big Boss در طول Snake Eater افتاد , وی سزاوار دلسوزی نیست؟!
هر چند که در طول بازی وی بیشتر اوقات خود را John معرفی می کند.اسم اداری و کد وی در طول Snake Eater مار عریان است که برای راحتی فقط وی را مار (Snake) صدا می کنند.او لقب Big Boss را در انتهای بازی و در مقابل لقب The Boss دریافت می کند.

بحث در مورد اسمها

در نزدیکیهای پایان Snake Eater رئیس بزرگ به Ocelot می گوید که اسمش John است که بعضی عقیده دارند این اسم ابهامی است که مربوط به ابتدای Virtuous Mission می باشد
( Naked Snake در ابتدای بازی به Para-Medic می گوید اسمش John Doe است در حالیکه این اسم در فرهنگ آمریکایی اسمی مبهم و در بیشتر اوقات یک جک برای کسانی است که نمی خواهند اسم واقعیشان معلوم شود )
بعضی نیز عقیده دارند که John اسمی مستعار برای Jack در فرهنگ آمریکایی است. در قسمتی از بازی نیز The Boss وی را Jack خطاب می کند که برای کسی که مربی Naked Snake بوده غیر ممکن است که کارآموزش را به اسم واقعی خطاب نکند. Major Zero هم وی را در هنگام یک Flash Back در مورد Naked Snake با عنوان Jack خطاب کرد.
همچنین کسانی عقیده دارند که دیالوگ Naked Snake با Ocelot براساس دیالوگ Snake در Metal Gear Solid با Ocelot هست که در آن Snake به وی گفت اسمش David است.
در کتابچه Metal Gear Solid 3 : Shedding که همراه با The Official DVD : The Extreme Box بود نیز اسم Naked Snake با Jack مشخص شده بود.
بعد از همه این حرفها در DVD ایی که شرکت کونامی برای متال گیر منتشر کرد و خود کوجیما آنرا تهیه کرده بود وی اظهار داشت که هر دو اسم Jack و John اسمهایی مستعار برای هم هستند و بین ایندو فرقی وجود ندارد.

اسمهای دروغین

وقتی که بازی Metal Gear در اروپا و آمریکا برای NES منتشر شد دفترچه راهنمایی که کونامی نوشته بود هیچ اشاره ایی به نام Big Boss نکرده بود و فقط به جای آن برای اسم فرمانده Snake نوشته بود Commander South. در حالیکه دشمن اصلی با نام Vermon CaTaffy شناخته شده بود , هر چند که این اشکال در نسخه انگلیسی بازی برطرف شد. نسخه های آمریکایی بازی که شعبه آمریکایی در آن دخالت می کرد همیشه دارای تناقضات با نسخه های اصلی و ژاپنی بود .
در Metal Gear Solid , شخصیت Sniper Wolf در حال مرگ رئیس بزرگ را با نام Saladin و یا صلاح الدین خطاب می کند. صلاح الدین ایوبی خود یک کرد بود و Sniper Wolf هم یک کرد بود که رئیس بزرگ وی را در هنگام جنگ عراق با ایران در حالیکه خانواده خود را از دست داده بود نجات می دهد
( اگر باور ندارید با CODEC اطلاعاتی در مورد Wolf بخواهید تا اینها را در اختیارتان قرار دهد.) البته خطاب کردن Big Boss با Saladin نشانه احترام شدیدی بود که Wolf برای وی قائل بود.

تاریخچه

اینکه در چه زمانی Big Boss به عضویت نیروهای مسلح در آمد و جزو شاگردان The Boss شد یک معماست.کارهای نظامی وی از سال ۱۹۵۰ شروع شد.از این زمان وی جزو شاگردان رده اول The Boss شد و تکنیکهای CQC یا Close Quarters Combat را همراه با وی گسترش داد.در سال ۱۹۵۶ جک در پروژه Bikini Atoll که برای تست انفجار بمبهای هیروژنی با پرتاب بود شرکت کرد.
راه Boss و جک در دوازدهم ژوئن سال ۱۹۵۹ از هم جدا شد و ۵ سال بعد هنگامی که جک در اولین ماموریتش در نیروهای FOX Unit به انجام عملیات پرداخت دوباره این دو در بیست و چهارم آگوست سال ۱۹۶۴ با یکدیگر دیدار کردند.

۱_ زیست شناسی  جاندار یا گیاهی که از طریق غیر لقاحی به وجود آمده باشد مثلا از راه بکرزایی یا کاشت پیاز یا تکثیر سلول ها وغیره

دنیایی بازی متال گیر :

Metal Gear Solid: Portable Ops,
Metal Gear Online,
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty,
Metal Gear Solid: Portable Ops Plus,
Metal Gear Solid (PC, GBC),
Metal Gear Solid 3: Subsistence,
Metal Gear Acid,
Metal Gear Solid 2: Substance (PC, PS2, XBOX),
Metal Gear Acid 2,
Metal Gear Solid: The Twin Snakes

خرید پستی Metal gear 4 از فروشگاه یک سبد

ادامه مطلب ... نویسنده: رضا نیك پور | نظرات :
ایجاد کننده وبلاگ : رضا نیك پور

آمار بازدید:
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
بروزرسانی :