تبلیغات
بزرگترین مرجع کلیپ ایرونی

بزرگترین مرجع کلیپ ایرونی

RSS E-Mail
تبلیغات
آخرین مطالب

پنجشنبه 5 شهریور 1388 - 07:51 ق.ظ Gears of War 2

دسته بندی : دانلود بازی های كامپیوتری ,

شاید بیشتر ایکس باکس داران بازی انحصاری کنسولشان یعنی Gears Of War را بشناسند و آن را بازی کرده یا حداقل یک بار اسم آن را شنیده باشند . نسخه ی اول بازی در سال ۲۰۰۶ ساخته شد که جزء برترین بازی ها در سبک خود بود البته پس از یک سال بازی برای رایانه های شخصی نیز منتشر شد که علاقه مندان به بازی را دو چندان کرد .

تقریبا از اواخر سال ۲۰۰۷ خرده سخنانی از ساخت قسمت دوم بازی به گوش می رسید که در سال ۲۰۰۸ شدت گرفت و توانست دوباره توجه علاقه مندان به قسمت اول و حتی آنان که چشم دیدن این بازی را نداشتند ، را به خود جلب کند . هم اکنون این بازی منتشر شده و در دسترس میباشد . در ادامه ما با هم به نقد این بازی میپردازیم . اگر بخواهیم بازی را در یک کلام خلاصه کنیم میتوان گفت بازی بروز شده ی نسخه ی اول خود می باشد.

( داستان بازی بسیار بهتر از قبل )

حدود شش ماه پس از بمب گذاری و پاکسازی تونل های لوکاست ها ، ارتباط دوتا از شهر های زیر زمینی با مقر فرماندهی قطع میشود . طی چند روز آینده یکی دیگر از پایگاه های زیر زمینی خبری مبنی بر حمله ی لوکاست ها را به مقر فرماندهی گذارش میکند و اینجاست که بازی GEARS OF WAR 2 آغاز میشود . همان طور که میبینید داستان بازی غنی تر و زیبا تر از قسمت قبلی خود میباشد و بسیار جالب تر از قبل است به طوری که گیمر را به انجام ادامه ی بازی ترغیب میکند . مراحل بسیار زیباتر و جذاب تر از قبل پیگیری میشود . تنوع در مراحل بسیار زیاد میباشد از درون بدن یک کرم غول پیکر گرفته تا یخبندان و … . در کل همان طور که گفته شد ، داستان بازی بسیار بهتر از قبل است و گیمر را به حال و هواهای مختلفی میبرد و حتی با عواطف و احساسات وِی نیز بازی میکند . برای مثال در مرحله ای که DOM همسر خود را پیدا میکند یکی از زیباترین صحنه ها به وقوع میپیوندد که اشک را در چشمان هر گیمر جاری میکند .

( در گیم پلی حرفی برای گفتن نیست ! )

شاید در نگاه اول GEARS OF WAR 2 تغییری نسبت به نسخه ی اول خود نکرده باشد ، اما باید گفت که این طور نیست و در جای جای بازی تغییرات ریز و درشتی وجود دارد که به طور خلاصه با آنها آشنا میشوید . یکی از نکاتی که برای خودم بسیار جالب بود ، درمانده شدن کاراکتر شما قبل از مردن میباشد ، اگر به خاطر داشته باشید در قسمت قبلی این حالت فقط برای یاران خودی و همگروهی هایتان امکان پذیر بود که در این نسخه هم شما و هم دشمنانتان از این سیستم استفاده میکنند . یکی دیگر از تغییرات مهم بازی دفاع لوکاست ها از خود در مقابل اره برقی شما میباشد ، البته این حالت فقط در صورتی امکان پذیر است که لوکاست مورد نظر نیز اسلحه ی اره برقی را داشته باشد در این حالت باید با زدن کلید B به صورت پشت هم بر او غلبه کنید . چند سلاح جدید از جمله خمپاره انداز و آتش افکن نیز در بازی گنجانده شده است که کارایی های بسیاری را برایتان دارند . غول های آخر قسمت های قبلی نیز به صورت نقل و نبات در بازی گنجانده شده است که البته کشتن آنها با خمپاره انداز کار زیاد سختی نیست .

( لوکیشن ها بسیار متنوع تر از قبل )

یکی از نکاتی که نسخه ی قبلی GEARS OF WAR را خسته کننده و عذاب آور میکرد لوکیشن ها و مناظر بازی بودند که در این شماره بسیار زیباتر و متنوع تر از قبل میباشند . شما در مکان های مختلف و متنوعی به جنگ با لوکاست ها میپردازید ، از ماشین های جنگی بزرگ گرفته تا بیمارستان ، تونل های تاریک و خطرناک ، درون بدن یک کرم غول پیکر ، قصر و قلمرو لوکاست ها ، سواری با غول های لوکاستی و … . تمامی این مراحل با ریزه کاری ها و جذئیات بسیاری طراحی و ساخته شده اند به خصوص مرحله ای که یک کرم غول پیکر شما را میبلعد و شما برای نجات خود باید اعضای بدن این کرم مادر مرده را از هم بدرید تا راه خلاصی خود را فراهم کنید .

( خوشونت بسیار بالا ، هوش مصنوعی متوسط ، صداگذاری فوق العاده )

خون و خون ریزی در این شماره بسیار بیشتر از قبل شده است ، به طوری که سازندگان بازی یک فیلتر را در بازی گنجانده اند که با فعال کردن آن دیالوگ ها و صحنه هایی که برای افراد ۱۸ سال به بالاست سانسور شده و نمایش داده نمیشود . هوش مصنوعی همراهان شما همانند نسخه ی قبلی بسیار خوب کار شده و اگر درجه ی سختی بازی را به HARDCORE تغییر بدید دیگر اجازه ی خودنمایی را به شما نمیدهند و خود کار لوکاست ها را یک سره میکنند . اما هنوز هوش مصنوعی دشمنان زیاد جالب نیست و بعضی وقت ها بسیار ضعیف عمل میکنند ، برای مثال در جاهایی پناه میگیرند که تمامی بدنشان معلوم است و به راحتی قابل دیدن و هدف گیری میباشد . یکی از نکات بسیار خوب بازی صداگذاری فوق العاده ی آن میباشد . تمامی حرکات شما از خود صدایی تولید میکنند ، از راه رفتن گرفته تا تعویض اسلحه آن هم به بهترین شکل ممکن . صدای کاراکتر ها هم مانند نسخه ی قبلی بسیار حرفه ای کار شده و معلوم میشود که دوبلور ها کار خود را به خوبی یاد داشتند .

( لوکاستها قوی تر و چابک تر از میشوند )

تغییرات زیادی در چهره ی لوکاست ها اعمال نشده و به جز سه ، چهار کاراکتر بقیه ی کاراکتر ها همان کاراکتر های قدیمی هستند . اما به نسبت قبل لوکاست ها از توانایی ها و قدرت های زیادتری برخوردار هستند و میتوانند در یک چشم بر هم زدن کارتان را تمام کنند و یا با اره برقی شما را قطعه قطعه کنند . از چهره های جدید اضافه شده ی لوکاستها میتوان به : ۱٫ لوکاست هایی با SHIELD (سپر) که دارای زنجیر هستند و با کوبیدن آن به شما و زمین باعث تکان خورد زمین و پرت شدن شما به زمین میشوند . ۲٫ لوکاست هایی که با آتش افکن به سمت شما آتش پخش میکنند و باعث مرگ شما میشوند ( این موجودات از تمامی لوکاست ها خطرناک تر هستند ، مراقب آنها باشید ! ) ۳٫ لوکاست هایی که کلتی کمری قوی مانند رگبار دارند و با نیمه جان شدن هم گروهی هایشان آنها را از راه دور نجات میدهند . ۴٫ لوکاست هایی که رگبار در دست به سمت شما تیراندازی میکنند ، این لوکاست ها نیز بسیار خطرناک میباشند ، اما به دلیل سنگینی بسیار سلاح رگبار ، سرعت عکس العملشان کم است .

( یک راهکرد جالب )

یکی دیگر از خصوصیات جدید اضافه شده به بازی ، سپر میباشد که به دو صورت لوکاستی و فلزی میتوان از آنها استفاده کرد . برای بدست آوردن سپر های لوکاستی متوانید با تیراندازی به بدن لوکاست ها آنها را در حالت نیمه جان قرار دهید و با زدن دکمه ی A ، از آن به عنوان یک سپر استفاده کنید . برای بدست آوردن سپر های فلزی هم همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم ، لوکاست هایی که با سپر و زنجیر به سمت شما میآیند را از پای دی میآورید و با زدن دکمه ی A سپر به زمین افتاده ی آنها را تصاحب میکنید . اما این سپر ها بدی هایی هم با خود به همراه میآورند ، یکی از آنها کند کردن سرعت شماست که در بعضی از مواقع بسیار عذاب آور است و دیگری این که با گرفتن سپر دیگر توانایی استفاده از سلاح های سنگین خود را ندارید و فقط میتوانید از یک کلت کمری خود استفاده کنید . در کل میتوان گفت Gears Of War 2 نسبت به نسخه ی قبلی خود از پیشرفت های چشم گیری برخوردار است که نمیتوان از آنها به همین سادگی گذشت . تنوع در مراحل و دیگر فاکتور ها Gears Of War 2 را به یک بازی جاودان تا مدت ها تبدیل خواهد کرد . این بازی زیبا و پر هیجان را به تمامی ایکس باکس داران توصیه میکنم .
خرید بازی Gears of War 2 از فروشگاه یک سبد

(Trailer)

MP4 -  ۶٫۷۱ MB

لینک دانلود | لینک دانلود کمکی

WMV – 11.2MB

لینک دانلود | لینک دانلود کمکی

MOV – 10.7MB

لینک دانلود | لینک دانلود کمکی





ادامه مطلب ... نویسنده: رضا نیك پور | نظرات :




ایجاد کننده وبلاگ : رضا نیك پور

آمار بازدید:
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
بروزرسانی :